HikaShop categories search plugin
Search - K2
__________ جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو - خبرخوان ها
__________________________________ جستجو در محصولات
HikaShop products search plugin
ورود به فروشگاه ثبت نام

--------- ورود به فروشگاه هوم پارس ---------

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

-------- ایجاد حساب کاربری در هوم پارس ---------

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تکرار رمز ورود *
نشانی پست الکترونیکی *
تکرار نشانی پست الکترونیکی *
کد امنیتی *
Reload Captcha
سبد خريد شما : 0 مورد
جمع : لطفا تماس بگیرید
سبد خريد شما خالي ميباشد !
محصول بروزرساني
صورتحساب کن

Kala Noekala 

۱۰ مورد از مهمترین ترفندهای خانه داری

 

برای بسیاری از افراد تمیز و مرتب نگه داشتن خانه امری مهم و حیاتی است. در کنار آن امروزه با افزایش دغدغه‌های زندگی، مخصوصا در میان قشر جوان، خانه‌داری به کاری مشکل و طاقت فرسا تبدیل شده است. اما با یادگرفتن بعضی از ترفندهای خانه‌داری می‌توانید در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و از داشتن خانه‌ای زیبا و آراسته لذت ببرید. آموزش نکات خانه‌داری کار سختی نیست و می‌شود به راحتی آن را فرا گرفت.

۱- خانه‌داری را تبدیل به تفریح کنید

بیشترین مشکلی که افراد خانه‌دار با مرتب نگه‌داشتن منزلشان دارند، حوصله سربر بودن و کسل‌کنندگی آن است. یکی از مواردی که حین آموزش نکات خانه‌داری و به عنوان یکی از ترفندهای خانه‌داری باید یاد بگیرید این است که همیشه برای جارو کشیدن، ظرف شستن یا مرتب کردن لباس‌ها به تمام حواستان نیاز ندارید.
سعی کنید هنگام خانه‌داری فعالیتی جانبی‌ برای خود در نظر بگیرید. گوش دادن به یک کتاب صوتی جذاب، پخش یک فیلم که نیازی به توجه کامل شما ندارد یا گوش دادن به موسیقی و پادکست‌های دلخواه می‌تواند از حجم کسل‌کنندگی خانه‌داری بکاهد. علاوه بر این، این کار ممکن است حتی شما را مشتاق‌تر از پیش کند تا دفعه بعد سریع‌تر به سراغ خانه‌داری بروید و در کنارش به سرگرمی خود برسید.

۲- از کاهِ کارهای کوچک، کوهی برای کارهای بزرگ نسازید

یکی از نکات خانه‌داری مداومت در انجام آن و یکی از مهم‌ترین ترفندهای خانه‌داری انجام دادن کارهای کوچک در همان لحظه است. ممکن است در اوقات بسیاری حوصله‌ مرتب کردن یک دست لباس، شستن دو بشقاب، پاک کردن یک لکه از روی مبل یا موارد پیش پا افتاده‌ی مشابه را نداشته باشید، در حالی که هرکدام کمتر از ۱۰ دقیقه از شما زمان می‌گیرند.
نگه داشتن این کارهای کوچک و موکول کردن آن‌ها به آینده باعث می‌شود در روزهایی که به خانه‌داری اختصاص می‌دهید کارهای بسیاری داشته باشید. یکی از ترفندهای مهم خانگی این است که اجازه ندهید کارهای کوچک انباشه شده در روزهای عادی انرژی درونی شما را مصرف کنند و بر روحیاتتان اثر بگذارند.

یکی از ترفندهای مهم در خانه‌داری این است که اجازه ندهید کارهای کوچک انباشه شده در روزهای عادی انرژی درونی شما را مصرف کنند و بر روحیاتتان اثر بگذارند.

 

۳- ترفندهای خانه‌داری و تهیه فهرست کار

مهم نیست که قرار است یک میز را مرتب کنید یا کل خانه را گردگیری کنید. خانه‌داری هم مانند تمام مشاغل دیگر نیاز به برنامه‌ریزی و تعیین هدف دارد. یکی از ترفندهای خانه‌داری این است که ابتدا تمام کارهایی که قرار است انجام دهید را بنویسید. این فهرست به شما کمک می‌کند تا در ابتدا هیچ مکانی از قلم نیافتد و کارتان را کامل انجام دهید.
همچنین این قابلیت را پیدا می‌کنید که کارهای خود را با اولویت‌های متفاوت مرتب کنید. به عنوان مثال می‌توانید طبق آموزش نکات خانه‌داری کارهای خانه را به ترتیب سنگین به سبک، یا فضای عمومی و شخصی انجام دهید و زودتر به نتیجه دلخواه خودتان برسید.

 

۴- خانه را از بالا به پایین تمیز کنید

فضا و موقعیت‌های زیادی در محیط زندگی وجود دارند که باید به طور مرتب گردگیری یا تمیز شوند. اما گاهی اوقات رعایت نکردن نکات خانه‌داری ممکن است باعث تلاش چند برابری شما شود. در یک روز عادی و در حالتی که هیچ بادی در خانه شما جریان نداشته باشد، گرد و غبار تمایل به نشست و فرود آمدن بر پایین‌ترین سطح خانه دارد.
اگر ابتدا خانه را جارو بکشید و سپس پنکه سقفی یا کابینت‌ها را تمیز کنید، می‌بینید که در نهایت کف خانه آنطور که باید تمیز نیست و مجددا غبار گرفته است. این نکته که از ترفند‌های مهم خانگی است در مورد سایر بخش‌های خانه هم صدق می‌کند. از کابینت‌های آشپزخانه گرفته تا کتابخانه، سعی کنید قسمت‌های بالایی را در ابتدا مرتب و تمیز کنید و سپس به مرور به قسمت‌های پایینی برسید.

۵- ترفندهای خانه‌داری و هوای مطبوع 

بهترین حالت برای تازه نگه داشتن روح خانه آن است که هوای تازه و مطبوعی درون آن جریان داشته باشد. هوای خانه به خصوص در محیط‌های آپارتمانی امروزی، کمتر مجال تعویض پیدا می‌کند و به مرور درون خانه‌ی شما حبس می‌شود. این اتفاق می‌تواند بر اثر غذایی که پختید، تبخیر آبی که بر روی زمین ریخته شده، یا بوی زباله‌ها و غبارهای مانده در خانه تشدید شود.
یکی از ترفندهای خانه‌داری آن است که به صورت مرتب و حداکثر هر هفته یک بار پنجره‌ها را برای ساعتی باز کنید تا هوای درون خانه عوض شود. این کار به شادابی خودتان نیز کمک شایانی می‌کند. به عنوان یک یادگیری آموزش نکات خانه‌داری می‌توانید در ساعات اولیه روز یا انتهایی شب که هوا خنک‌تر و پاک‌تر است این کار را انجام بدهید.

۶- خانه‌ خود را درخشان کنید

کمتر ساختمان امروزی را می‌توان یافت که محیطی نورگیر داشته باشد. معمولا خانه‌ها کمترین پنجره ممکن را دارند و همان‌ پنجره‌ هم با پرده‌هایی ضخیم پوشانده شده‌اند. اما کمتر کسی می‌تواند حس شادابی‌ِ حاصل از بازی کردن نور در محل زندگی را به عنوان یکی از مهم‌ترین نکات خانه‌داری انکار کند.
در روزهای خنک سال، پرده‌ها را کنار بکشید و به نور طبیعی اجازه ورود بدهید. اما به عنوان ترفندهای مهم خانه‌داری به غیر از نور طبیعی، لامپ‌های خانه نیز نقش مهمی در زیبا جلوه دادن محل زندگی شما دارند. علاوه بر غبارِ حاصل از گذشت زمان بر روی حباب لامپ‌ها که نور آن‌ها را کم می‌کند، خود لامپ‌ها نیز به مرور قدرت اولیه‌شان را از دست می‌دهند. بهتر است مراقب نور لامپ‌ها، بخصوص در سالن پذیرایی باشید.
به عنوان یکی از ترفندهای مهم خانگی می‌توانید به جای هزینه‌ی اضافی برای خرید لامپ جدید قبل از پایان یافتن عمرشان، آن‌ها را به شکل چرخشی بین اتاق‌ها و مکان‌های متفاوت جابجا کنید تا همیشه در محل‌های مهم‌تر، لامپ پر نورتری داشته باشید.

 

 

۷- ترفندهای خانه‌داری و فضای سبز طبیعی 

با حذف شدن خانه‌های ویلایی و کمبود فضای سبز در خانه‌ها نسل جدید کمتر می‌تواند چیزی مانند باغچه‌داری را تجربه کند. هر چند برای این مشکل نیز راه‌حلی وجود دارد تا حس طراوت و تازگی گیاهان را در محیط زندگی خود داشته باشید. مطابق آموزش نکات خانه‌داری استفاده از گیاهان آپارتمانی که نیاز به نور طبیعی کمتری دارند و آب کمتری نیز مصرف می‌کنند می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

گلدان‌های کوچک در جای جای خانه‌ می‌توانند زیبایی و شادابی منزل شما را دو چندان کنند. علاوه بر این در صورتی که منزل شما به اندازه کافی فضای خالی دارد می‌توانید به عنوان یکی از ترفندهای خانه‌داری، از سبزیجات خوردنی نیز برای رشد در محیط خانه استفاده کنید. با این روش می‌توانید از سبزی‌های قابل خوردن حاصل تلاش خودتان بر روی سفره لذت ببرید.

۸- از تبدیل خانه به انبار پرهیز کنید

مواد غذایی، میوه‌ها، داروها و حتی لوازم نظافتی هر کدام تاریخ مصرف مشخصی دارند. تهیه بیش از حد این مواد و نگهداری آن‌ها در محل زندگی اغلب باعث می‌شود بدون اینکه متوجه بشویم، منقضی شوند. بر اساس نکات خانه‌داری مراقب باشید که به صورت مرتب این‌گونه مواد را بررسی کنید تا بعد از یک دوره‌ی طولانی ناگهان با مقدار زیادی از مواد فاسد روبرو نشوید. شاید این مورد را بتوان یکی از ترفندهای مهم خانگی به حساب آورد، زیرا علاوه بر اینکه منجر به تولید بوی نامساعد و آلوده کردن هوای محیط می‌شوند، می‌توانند سلامتی اعضای خانه و خانواده شما را نیز به خطر بیاندازند.

۹- برای نظافت هر وسیله‌ای از ابزار مخصوص به آن استفاده کنید

لوازم گوناگونِ درون خانه هر کدام شیوه نگهداری و نظافت مخصوص به خود را دارند. طبق ترفندهای خانه‌داری انواع فلزها، سنگ‌ها، مواد صنعتی و بافتنی، هر کدام نیازمند مواد مخصوصی برای شستشو یا پاک کردن هستند. بهتر است از قبل مواد لازم را تهیه کنید تا در هنگام خانه‌داری و نظافت بتوانید از مناسب‌ترین شوینده برای پاکیزگی منزلتان استفاده کنید.
به طور کلی بهتر است تا حد امکان با استفاده از مواد طبیعی و بدون مواد شیمیایی نظافت خانه را انجام دهید. اما بهتر است این نکته را نیز از مجموعه نکات خانه‌داری در خاطر داشته باشید که هیچ‌گاه مواد شیمیایی مختلف را با یکدیگر ترکیب نکنید. ترکیب مواد شیمیایی گوناگون ممکن است باعث ایجاد ماده‌ای سمی شود و سلامتی شما را به خطر بیاندازد.

۱۰- ترفندهای خانه‌داری و خشک نگه داشتن خانه

شستن ظرف‌ها، لباس‌ها، سرویس‌های بهداشتی و شیرآلات به اندازه‌ی کافی کاری سخت و طاقت‌فرساست. اما یکی از ترفندهای مهم خانه‌داری این است که بلافاصله بعد از شستن هر کدام از آن‌ها نسبت به خشک کردنشان اقدام کنید.
ظرف‌ها با باقی ماندن آب لکه‌دار می‌شوند، لباس‌ها بوی نامطبوعی به خود می‌گیرند و سرویس‌های بهداشتی و شیرآلات عمرشان کوتاه می‌شود.
توصیه ما به شما به عنوان یکی از ترفندهای خانه‌داری این است که همیشه با استفاده از یک پارچه‌ی نرم بعد از تمیز کردن و شستن آن‌ها را خشک کنید. این امر علاوه بر زیبایی بیشتر، عمر طولانی‌تری نیز به وسایل منزل شما می‌دهد.

 

 

جمع بندی

مطمئنا امر خانه‌داری یک کار سخت و پر مشقت است که تنها با چند خط مطلب نمی‌توان از دشواری آن کاست. اما توجه به ترفندهای خانه‌داری و آموزش نکات خانه‌داری می‌تواند خانه‌ شما را به یک محل زیباتر و شاداب‌تر تبدیل کند. خانه‌ای با طراوت بیشتر می‌تواند بر روحیات شما و خانواده شما اثر مثبت زیادی بگذارد و باعث شود محیط زندگی‌تان آرامش بیشتری به شما هدیه دهد.

 • خانه‌داری را با گوش دادن به موسیقی یا تماشای تلویزیون به کاری مفرح‌تر تبدیل کنید.
 • کارهای کوچک و کوتاه را در همان لحظه انجام دهید و آن‌ها را تلنبار نکنید.
 • نور کافی، جریان داشتن هوای خانه و استفاده از گیاهان آپارتمانی اثر زیادی بر طراوت خانه شما دارند.
 • از نگه‌داری مواد فاسد شدنی درون کمدها و کابینت‌ها برای طولانی مدت پرهیز کنید.

باتشکر از کیلیدمگ


مجموعه پارس

 • در زیر مجموعه های مرکز خدماتی پارس قطعات یدکی لوازم خانگی را با همکاری بیش از ۱۱۰ شرکت ایرانی و خارجی در تیراژ بالای ۱۰۰۰۰ مدل ارائه می کند 
 • جمع آوری این مجموعه کامل که شامل تمامی قطعات لوازم خانگی و لوازم جانبی آنها می باشد ، نتیجه بیش از ۴۰ سال تجربه و تلاش در این رشته است 
 • انتخاب با کیفیت ترین قطعات از با سابقه ترین شرکت های تولید کننده و ارائه آن با کمترین قیمت به مشتریان گرامی و در نتیجه رضایت مندی خریداران سرمایه با ارزش ما است  .
 • دارای بزرگترین مجموعه تعمیرگاهی در استان خراسان به وسعت ۲۵۰ متر مربع
 • استفاده از بهترین نوع قطعات یدکی اصلی
 • زیر نظر مجربترین تکنسین های این رشته
 • کاملترین و جدیدترین مجموعه ابزار کارگاهی
 • گارانتی خدمات انجام شده به مدت ۳ تا ۶ ماه
  • پاسخگوی سئوالات شما هستیم : ۸ صبح الی ۱۳ و ۱۶ عصر الی ۲۰
  • درگفتگوی آنلاین و یا تماس با شماره : ۰۵۱۳۷۶۵۸۷۸۱ (واحد قطعات یدکی) و شماره : ۳۷۶۱۶۰۰۵-۰۵۱ (واحد خدمات)
  • ۳۷۶۱۶۰۰۵-۰۵۱ (واحد خدمات)

خرید عمده :                                    

ضمانت اصالت کالا ،خدمات پس از فروش ، پاسخگویی ۲۴ ساعته ارسال سریع کالا ، بهترین قیمت  ،  پایین ترین کرایه حمل کالا هفت روز ضمانت بازگشت کالا و همکاری مداوم در همه زمینه ها درکنار چهل سال تجربه فروش قطعات یدکی لوازم خانگی ، فرصت مناسبی است تا فروشندگان لوازم یدکی و تعمیرکاران لوازم خانگی از سراسرکشور به جمع گسترده هوم پارس پیوسته و کالای دست اول را با کمترین هزینه درب محل کار خود تحویل بگیرند . 

برای محاسبه قیمت کالا با نرخ همکار ، لازم است جمع اولین فاکتور پرداخت شده شما حداقل ۳۰۰۰۰۰ تومان باشد

logo-samandehiفروشگاه اینترنتی هوم پارس

بررسی،انتخاب،خرید آنلاین

قطعات یدکی لوازم خانگی

تاسیس ۱۳۵۸

 

 

 

 

 

 

Scroll to top