HikaShop categories search plugin
Search - K2
__________ جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو - خبرخوان ها
__________________________________ جستجو در محصولات
HikaShop products search plugin
ورود به فروشگاه ثبت نام

--------- ورود به فروشگاه هوم پارس ---------

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

-------- ایجاد حساب کاربری در هوم پارس ---------

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تکرار رمز ورود *
نشانی پست الکترونیکی *
تکرار نشانی پست الکترونیکی *
کد امنیتی *
Reload Captcha
سبد خريد شما : 0 مورد
جمع : لطفا تماس بگیرید
سبد خريد شما خالي ميباشد !
محصول بروزرساني
صورتحساب کن

Kala Noekala 

طریقه چیدن ظروف داخل ماشین ظرفشویی

چيدن صحيح ظروف در ماشين ظرفشويي

۱. بشقاب ها و ديس ها را داخل اسلات هاي مخصوص كه به همين منظور تعبيه شده است در قسمت پایین ماشین ظرفشویی قرار دهید. آنها را به سمت مرکز بکشید و سعي كنيد بين آنها فضاي خالي نباشد و مرتب درون سبد ظرفشويي و در اسلات ها قرار دهيد. این كار به خاطر این است که لوله ها، جت ها و دستگاه های چرخشی آب از مرکز آب را پاشش مي كنند؛ از زير سبد و روي آن شروع به چرخش و پاشيدن آب مي كنند.

 • سعی کنید تمام سطوح را از چرخنده هاي آب جدا کرده تا اين چرخنده ها آزادانه حركت كنند و آب را به تمام نقاط ماشين ظرفشويي برسانند.

۲. فنجان ها، ليوان ها و کاسه ها را در یک زاویه قرار دهید تا آب از زیر وارد آنها شود؛ ولي نبايد اين كار باعث شود كه فضاي زيادي از سبد ماشين ظرفشويي اشغال شود از اين رو ظروف اين چنيني  را به صورت منظم بر روی شیب قرار دهید، به طوری که محلول شستشو بتواند درون آن‌ها قرار گیرد و به راحتي تخليه شود. این كار  همچنین باعث مي‌شود تا فضای بیشتری را پر کنید و حداكثر استفاده از فضاي درون ماشين ظرفشويي (با چيدن درست) ظروف شود.

 

Load-a-Dishwasher-Step-2

 

۳. محل قرارگرفتن ظروف فريزري و سایر اقلام پلاستیکی در قفسه بالا است. از آنجایی که گرمكننده يا هيتر در اکثر ماشین های ظرفشویی در پایین قرار دارد، قرار دادن اقلام پلاستیکی در سبد پایینی می تواند موجب آب شدن و پیچ خوردگی اينگونه ظروف شود. در كل توصيه مي شود ظروف پلاستيكي و ظروفي كه در برابر گرما مقاومت ندارند را درون ماشين ظرفشويي قرار ندهيم.

 

Load-a-Dishwasher-Step-3

 

۴. ظرف های مختلف و ظرف هاي باز شو را بعد از باز كردن به صورت برعكس قرار دهيد تا مواد شوينده به راحتي با آن در تماس باشد و درون ظروف باقي نماند.

 • هنگام چيدن ظروف در ماشين ظرفشويي شلوغ نكنيد و بيش از ظرفيت قرار ندهيد.
 • در صورت لزوم ماشين را روي شستشوي دستي قرار دهيد يا برنامه شستشو را تكرار كنيد.

 

Load-a-Dishwasher-Step-4

 

۵. كارد و چنگال را به درستي در سبد قرار دهيد و اين ظروف را تا آنجا که ممکن است جدا کنید. چاقو ها و قاشق ها را در سبد کارد و چنگال قرار دهید. به طور کلی، چاقو های بران یا تیز باید به صورت دستی شسته شوند، زیرا در ماشین ظرفشویی كند می شوند. هرگز وسايل آشپزخانه چوبي یا ظروف چوبی نباید در ماشین ظرفشویی قرار داده شوند.

 • قاشق و چنگال‌ها را پخش کنید و سطوح قاشق و چنگال را از هم جدا کنید تا آب به آنها برسد. جداسازی در چيدمان ظروف در ماشين ظرفشويي کلیدی است.
 • کارد و چنگال‌ها می توانند از اسپری كردن آب توسط لوله ها، نازل ها و دستگاه های چرخشی جلوگیری کند. بايد طوري قرار گيرند كه مزاحم پاشش آب نشوند.
 • ظروف بزرگتر را در قسمت بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید. قاشق غذاخوری و کاسه رو به پایین تنظیم کنید تا آب در آنها جمع شود.

 

Load-a-Dishwasher-Step-5

 

۶. اگر تخته های برش و سینی های بزرگ براي قرار گرفتن در اسلات های مشخص شده برای صفحات مناسب نیستند آنها را در خارج از بخش پایین ماشین ظرفشویی قرار دهيد. بهتر است كه تخته هاي برش را در ماشين قرار ندهيد يا جداگانه در حالي كه يك برنامه كه حرارت آب كم است را انتخاب كرده ايد قرار دهيد چون حارت به اين وسايل آسيب مي‌رساند.

 

Load-a-Dishwasher-Step-6

 

۷. از قفسه ایمنی پلاستیکی در قفسه بالا استفاده کنید تا ليوان‌هاي جامي شكل را نگه دارید. اگر ماشين ظرفشويي شما یک قطعه مشبک پلاستیکی دارد که در بالای قفسه بالا قرار دارد، از آن استفاده كنيد و ظروف شكننده را آنجا بچينيد. این یک روش عالی برای نگه داشتن قطعات شکننده از خراشیده شدن و یا ترک خوردن است.

 

Load-a-Dishwasher-Step-7

 

۸. اطمینان حاصل کنید که دسته‌هاي چرخشی و دستگاه های چرخشی به راحتی چرخش می یابند و هیچ مانعي برای لوله ها یا اسپری ها وجود ندارد. همچنین مطمئن شوید که محل قرار گرفتن مواد شوینده می توانند به طور کامل باز شوند. اگر هر یک از این موارد مانع یا مسدود شود، شستشوی به خوبي صورت نمي‌پذيرد.

 

Load-a-Dishwasher-Step-8

 

۹. محل قرار گرفتن مواد شوينده را در قسمت پایین ماشین ظرفشویی و یا درب ماشین ظرفشویی با مواد شوینده، پودر ظرفشویی، ژل ظرفشويي يا قرص ظرفشويي پر کنيد. در صورت استفاده از قرص ظرفشويي مي‌توانيد قرص را به درون ماشين ظرفشويي پرت كنيد و لازم نيست حتما درون محفظه‌ي مخصوص قرار دهيد.

 • برخي از ماشين‌هاي ظرفشويي دو محفظه براي مواد شوينده دارند يكي پيش شستشو و ديگري شستشوي طولاني،اگر ظرف‌ها زياد كثيف نيست فقط محفظه‌ي اول را پر كنيد.
 • اگر ظرف‌ها خيلي كثيف هستند هر دو محفظه را پر از مواد شوينده منيد و برنامه مناسب را براي ظروف با توجه به ميزان كثيفي انتخاب كنيد.
 • از مواد شوينده استاندار و توصيه شده توسط سازنده استفاده شود.

 

 

Load-a-Dishwasher-Step-9

 

راهكارهايي براي استفاده بهتر و افزايش عمر ماشين ظرفشويي

 

17-Load-a-Dishwasher

 

۱.  مواد غذایی بزرگ را از ظرف ها  پاک کنید. چیزهایی مانند استخوان ها، دانه های قرمز، دانه ها و پوست ميوه ها و غیره را پاك كنيد. مواد درشت، باید برداشته شود، اما حتی ذرات کوچکتر مانند دانه های برنج ممکن است در ماشین ظرفشویی شما هنگام شستشو مشكل ايجاد كنند. بهتر است ظروف قبل از چيدن درون ماشين ظرفشويي با يك تكه پارچه يا اسنفج به سرعت تميز شوند و با كمترين ذرات چسبيده به ظرف درون دستگاه قرار گيرند. اگر اينكار قبل از شستشوي ظروف توسط ماشين به خوبي انجام گيرد ماشين ظرفشويي بهتر مي تواند كار خود را انجام دهد و نتيجه كار آن بسيار اميدوار كننده تر است.

 • اگر ظروف خود را به خوبي تمیز نکرديد،‌ بهتر است از یک اسپری سریع آب قبل از اینکه غذا بر روی ظروف سخت شود استفاده كنيد.

۲. یاد بگیرید كه  به طور كلي چطور لكه غذاها از بين ميرود و همه چيز را به گردن ماشين ظرفشويي نيندازيد. پروتئین ها مانند تخم مرغ و پنیر؛ غذاهای پخته شده و یا پخته نشده؛ و نشاسته هایی که بر روی ظرف خشک شده اند اغلب به توجه بیشتری نیاز دارند و با روش هاي معمول شسته نمي شوندقبل از شروع ماشین ظرفشویی می توانید اينگونه ظروف را در سینک خیس کنید.

 

Load-a-Dishwasher-Step-11

 

۳. حتما از يك كمك كننده شستشو استفاده شود، خصوصا در كشور ما كه اكثرا سختي آب بالا است. در گذشته از برخي شستشو كننده ها و يا سركه سفيد براي كاهش سختي آب استفاده ميشد امروزه براي اين منظور از نمك مخصوص شستشو استفاده مي شود كه اين نمك در مخزن مخصوص كه در كف ماشين ظرفشويي تعبيه شده است قرار مي گيرد.

 • شما مي‌توانيد اين نمك را از فروشگاه هاي مواد شوينده يا هايپر ماركت ها تهيه كنيد.
 • استفاده از اين نمك به صورت مداوم نيس و به اين صورت است كه يك بار مخزن را پر ميكنيد و تا روشن شدن چراغ اخطار مبني ير تمام شدن آن بسته به ميزان استفاده و ميزان سختي آب محل زنگي شما ممكن است يك سال يا بيشتر نياز به شارژ مجدد نمك نباشد.

Load-a-Dishwasher-Step-12

 

۴. قبل از شروع ماشین ظرفشویی آب داغ را داخل سینک خود بگذارید تا آب از شیر خارج شود و آب داغ شود. ماشین ظرفشویی می تواند آب را خود گرم كند، اما معمولا هنگامی که آب داغ باشد، ديگر نياز به گرم كردن آب توسط ماشين ظرفشويي نيست و هم در مصرف انرژي صرفه جويي مي شود و هم عمر ماشين ظرفشويي بالا مي‌رود.

 • آب خارج شده از شير را داخل ظرف بريزيد و آن را برای گیاهان آبزی یا سایر اهداف استفاده کنید تا از هدر رفتن آب جلوگيري شود.

 

Load-a-Dishwasher-Step-15

 

۵. هرگز در ماشين ظرفشويي را بيش از حد ظرف قرار ندهيد. اين كار هم عمر دستگاه را كم مي كند و هم نتيجه كار براي شما راضي كننده نيست و ظروف به خوبي تميز نمي شوند.

 

Load-a-Dishwasher-Step-16

 

با تشکرازسایت کورو گرامی


مجموعه پارس

 • در زیر مجموعه های مرکز خدماتی پارس قطعات یدکی لوازم خانگی را با همکاری بیش از ۱۱۰ شرکت ایرانی و خارجی در تیراژ بالای ۱۰۰۰۰ مدل ارائه می کند 
 • جمع آوری این مجموعه کامل که شامل تمامی قطعات لوازم خانگی و لوازم جانبی آنها می باشد ، نتیجه بیش از ۴۰ سال تجربه و تلاش در این رشته است 
 • انتخاب با کیفیت ترین قطعات از با سابقه ترین شرکت های تولید کننده و ارائه آن با کمترین قیمت به مشتریان گرامی و در نتیجه رضایت مندی خریداران سرمایه با ارزش ما است  .
 • دارای بزرگترین مجموعه تعمیرگاهی در استان خراسان به وسعت ۲۵۰ متر مربع
 • استفاده از بهترین نوع قطعات یدکی اصلی
 • زیر نظر مجربترین تکنسین های این رشته
 • کاملترین و جدیدترین مجموعه ابزار کارگاهی
 • گارانتی خدمات انجام شده به مدت ۳ تا ۶ ماه
  • پاسخگوی سئوالات شما هستیم : ۸ صبح الی ۱۳ و ۱۶ عصر الی ۲۰
  • درگفتگوی آنلاین و یا تماس با شماره : ۰۵۱۳۷۶۵۸۷۸۱ (واحد قطعات یدکی) و شماره : ۳۷۶۱۶۰۰۵-۰۵۱ (واحد خدمات)

خرید عمده :                                    

ضمانت اصالت کالا ،خدمات پس از فروش ، پاسخگویی ۲۴ ساعته ارسال سریع کالا ، بهترین قیمت  ،  پایین ترین کرایه حمل کالا هفت روز ضمانت بازگشت کالا و همکاری مداوم در همه زمینه ها درکنار چهل سال تجربه فروش قطعات یدکی لوازم خانگی ، فرصت مناسبی است تا فروشندگان لوازم یدکی و تعمیرکاران لوازم خانگی از سراسرکشور به جمع گسترده هوم پارس پیوسته و کالای دست اول را با کمترین هزینه درب محل کار خود تحویل بگیرند . 

برای محاسبه قیمت کالا با نرخ همکار ، لازم است جمع اولین فاکتور پرداخت شده شما حداقل ۳۰۰۰۰۰ تومان باشد

logo-samandehiفروشگاه اینترنتی هوم پارس

بررسی،انتخاب،خرید آنلاین

قطعات یدکی لوازم خانگی

تاسیس ۱۳۵۸

 

 

 

 

 

 

Scroll to top