HikaShop categories search plugin
Search - K2
__________ جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو - خبرخوان ها
__________________________________ جستجو در محصولات
HikaShop products search plugin
ورود به فروشگاه ثبت نام

--------- ورود به فروشگاه هوم پارس ---------

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

-------- ایجاد حساب کاربری در هوم پارس ---------

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تکرار رمز ورود *
نشانی پست الکترونیکی *
تکرار نشانی پست الکترونیکی *
کد امنیتی *
Reload Captcha
سبد خريد شما : 0 مورد
جمع : لطفا تماس بگیرید
سبد خريد شما خالي ميباشد !
محصول بروزرساني
صورتحساب کن

Kala Noekala 

آموزش استفاده بهتر از اتوبخار


اتو کردن پیراهن ، شلوار و دامن زنانه

روش‌های صحیح اتو زدن انواع لباس

همیشه پوشیدن لباس‌های اتو کشیده، صاف و مرتب، به شما احساسی خوش آیند می‌دهد. اما  اتو زدنِ لباس‌ها یکی از کارهایی است که انجام دادن آن ممکن است برایتان سخت باشد و یا برایتان مطلوب نباشد. واقعیت این است که همیشه خوب و با کیفیت انجام دادن کارها باعث ایجاد انگیزه در انجام آن‌ها می‌شود. به همین علت در این مقاله قصد داریم‌ نکته‌هایی راجع به اتو زدن انواع لباس‌ها و انواع پارچه‌ها، به شما پیشنهاد دهیم، که می‌تواند با بالا بردن کیفیت اتو زدن، انگیزه‌ی این کار را در شما چند برابر کند. شما با استفاده از این نکات می‌توانید لباس‌هایتان را  بر اساس جنس آن‌ها و روش مناسب با آن اتو بزنید و در نهایت بهترین نتیجه را ببینید و از پوشیدن لباس خود لذت ببرید.

 
 
 

نکات مهم قبل از اتو زدن لباس

به تصویر زیر نگاه کنید و قبل از اینکه اتو زدن را شروع کنید چند کار ساده‌ی زیر را انجام دهید.

 1. تنظیم دمای اتو: تنظیمات دما را روی کمترین حالت خود قرار دهید و سپس اتو را روشن کنید، زیرا باید با پارچه‌هایی شروع کنید که کمترین دما را نیاز دارند و سپس دمای اتو را برای جنس‌هایی که به دماهای بالاتر نیاز دارند بالا می‌بریم.
 2. آماده کردن میز اتو: به یک میز اتو و یا یک سطح صافی که روی آن یک پارچه‌‌ی پنبه‌ای ضخیم (چند لایه) پهن کرده‌اید نیاز دارید، دقت کنید که چه نشسته باشید و چه ایستاده، باید ارتفاع میز متناسب با قد شما باشد تا به مفاصلتان فشار نیاید.
 3. آماده کردن پارچه‌ی تمیز و مرطوب پنبه‌ای: یک پارچه‌ی تمیز و مرطوب پنبه‌ای نسبتاً ظریف داشته باشید زیرا برای اتو زدن در بعضی از لباس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

رازهای اتو زدن لباس‌ها بر اساس جنس آن‌ها

جنس پارچه یکی از موارد بسیار مهم در اتو زدن است. زیرا هر یک از پارچه‌ها، روش شست‌ و شو لباس و روش اتو زدن مخصوص به خود را دارند، به طوری که اگر به آن توجه نکنیم لباستان می‌سوزد، چروک می‌شود (بر اساس سوختگی) و یا برق می‌افتد که اصلاً خوشایند نیست!

پس در مدت زمانی که اتو گرم می‌شود، می‌توانید لباس‌هایتان را بر اساس جنسشان از هم جدا کنید.

 • اتو زدن با پایین‌ترین دما را با لباس‌ها و یا شال‌های ابریشمی آغاز کنید. در زمان اتو زدن، لباس و یا شال ابریشمی خود را پشت و رو کنید و از بخار استفاده نکنید.
 • برای اتو زدن پارچه‌های پشمی ( پلیور،کت و… ) و پارچه‌های توری یک پارچه‌ی پنبه‌ای مرطوب روی آن‌ها قرار دهید و از اتو با دمای کم و همراه با بخار استفاده کنید.

همیشه توجه کنید پارچه‌های ظریف را در تماس مستقیم با اتو قرار ندهید و یک پارچه‌ی مرطوب بین سطح اتو و لباس قرار دهید.

 

 

 

 • دمای اتو را برای پارچه و لباس های از جنس استات و ساتن روی درجه‌ی کم قرار داده و قبل از اتو کشی، پارچه را توسط اسپری آب حتماً مرطوب کنید و در حین اتو کشی از بخار استفاده نکنید.
 • پارچه‌ها و لباس‌های مخمل را به دو روش می‌توان اتو زد.

در روش اول، مانند آنچه که در تصویر می‌بینید، لباس را پشت و رو و سپس مرطوب کرده و روی یک سطح پرزدار قرار دهید، سپس اتو را با دمای متوسط به آهستگی روی پشت پارچه حرکت دهید.

 

 

 

 در روش دوم، اتو را به صورت وارونه در جایی محکم کنید و سپس پارچه را مرطوب کرده و از داخلِ آن روی سطح اتو حرکت دهید.

 • دمای اتو را برای پارچه‌های پلی استر مانند کرپ و کرپ حریر روی درجه‌ی متوسط قرار داده و قبل از اتو کشی پارچه را توسط اسپری آب حتماً مرطوب کنید.
 • برای پارچه‌های پنبه‌ای و یا لینن دمای اتو را روی درجه‌ی بالا قرار داده و قبل از اتو کشی، پارچه را توسط اسپری آب حتماً مرطوب کنید.

 

 رازهای اتو زدن لباس به صورت صحیح

آموزش اتو زدن پیراهن‌های مردانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با اتو زدن قسمتی از پیراهن مردانه، قسمت‌های دیگر دوباره چروک شوند. اگر ترتیب اتو زدن را رعایت کنید، می توانید از چروک شدن دوباره‌ی لباس جلوگیری کنید. همچنین جنس پارچه‌ی پیراهن‌های مردانه معمولاً لینن، پنبه‌ و پلی استر است که شما با استفاده از برچسب مراقبت لباس می‌توانید از جنس آن مطمئن شوید و سپس دمای اتو را تنظیم کنید و به سراغ مراحل زیر بروید.

اول، یقه: همانند مرحله‌ی ۱ در تصویر زیر، اتو زدن را از قسمت داخلی مرکز یقه شروع کنید و تا لبه‌ها ادامه دهید، دوباره به وسط برگردید و تا لبه دیگر ادامه دهید.

دوم، سرشانه: سرشانه‌ی پیراهن را مانند مرحله ی ۲ در تصویر زیر روی لبه ی میز قرار داده و روی آن را اتو بزنید.

سوم، آستین ها: همانند تصویر درمرحله ی ۳ سراغ آستین‌ها بروید، زیرا اگر در ابتدا آن‌ها را اتو بزنید ممکن است دوباره چروک شوند. برای اینکار از سرشانه تا مچ آستین را روی میز بخوابانید و با توجه به خط اتوی قبلی آن را اتو بزنید برای هر دو طرف آستین‌ها این کار را انجام دهید.

 

 

به تصویر زیر نگاه کنید و مرحله‌ی ۴ و ۵ را نیز مشاهده کنید!

چهارم، جلوی پیراهن: یک طرف پیراهن را روی میز اتو پهن کنید به طوری که، سرشانه در نوک میز قرار بگیرد و آستین‌ها به پایین آویزان باشند و چروک نشوند، سپس از شانه تا پایین پیراهن و همچنین طرف دیگر پیراهن را نیز اتو بزنید.

پنجم، پشت پیراهن: در این مرحله پشت پیراهن را مانند جلوی آن، روی میز پهن کرده و به همان روش اتو بزنید.

 

 

آموزش اتو زدن شلوار

فوت کوزه‌گری در اتوی شلوار، تنظیم خط اتو است که اگر به درستی انجام شود ۵۰ درصد کار تمام است!

همچنین جنس پارچه‌ی شلوار‌های مردانه معمولاً پشم، پنبه، لینن و یا پلی استر است، که شما با استفاده از برچسب مراقبت لباس می‌توانید از جنس آن مطمئن شوید و با تنظیم دمای اتو مانند زیر کارتان را شروع کنید!

اول، جیب‌ها: اگر شلوار شما جیب دارد آستر جیب‌ها را بیرون آورید و اتو زدن را از همانجا آغاز کنید، بیرون آوردن آستر جیب برای جلوگیری از افتادن خط کیسه‌ی جیب روی شلوار است.

دوم، کمر شلوار: قسمت کمر شلوار را از پهلوی شلوار روی میز اتو مرتب کنید و روی آن را اتو بکشید.

سوم، پاچه‌های شلوار: کل شلوار را از طرف پهلو روی میز اتو پهن کنید به طوری که یک پاچه‌ی شلوار روی پاچه‌ی دیگر قرار بگیرد. خط تای شلوار را بررسی کنید که دقیقاً روی خط اتوی قبلی قرار بگیرد. در غیر این صورت بعد از اتمام اتو به جای یک خط اتو دو خط می‌بینید که برطرف کردن یکی از آن‌ها کار راحتی نیست، پس حتماً به فیکس بودن خط اتو دقت کنید.

چهارم، داخل پای شلوار: یکی از پاچه‌ها را بلند کنید و داخل پا را اتو بزنید این کار را برای طرف دیگر شلوار نیز تکرار کنید.

 

 

 

 آموزش اتو زدن پیراهن‌ های زنانه و دامن

جنس پارچه‌ی پیراهن‌های زنانه معمولاً ابریشم، تور، مخمل، استات، ساتن، پنبه ویا پلی استر است، که شما با استفاده از برچسب مراقبت لباس می‌توانید از جنس آن و دمای اتو کشی آن مطمئن شوید.

همچنین همیشه بدانید که ترتیب اتو زدن در پیراهن‌های زنانه هم، مانند پیراهن های مردانه، ابتدا یقه (درصورت وجود)، سرشانه، آستین (درصورت وجود)، جلوی پیراهن، پشت پیراهن و در نهایت دامن پیراهن است.

ولی چند مورد مهم را مد نظر داشته باشید.

 • در هنگام اتو زدن پیراهن‌های زنانه به دکمه‌ها، گل‌ها و یا اکسسوری که به پارچه متصل است توجه کنید، که در برابر حرارت آسیب نبینند. پس بهتر است اطراف آن‌ها را اتو بزنید.

 

 در پیراهن های زنانه به چین و پیلی و مدل‌های مختلف لباس توجه کنید و آن‌ها را از روی خط اتوی خودشان اتو بزنید.

 

 آموزش اتو زدن دامن

برای اتو زدن دامن، آن را مانند تصویر روی میز اتو قرار دهید و دامن را از جلو پهن کرده و از پایین دامن به بالا یعنی از لبه دامن به سمت کمر اتو بزنید، بعد از اتمام جلوی دامن، آن را بچرخانید و پهلوها و پشت دامن را به همین ترتیب اتو بکشید.

 

  

    نکات مفید    

بر روی قسمت داخلی یقه پیراهن‌ مردانه  یک آرم  وجود دارد که برروی یقه دوخته شده و تمامی اطلاعات نظیر جنس پارچه، درجه حرارت شست‌ و‌ شو و اتو کردن بر روی آن درج شده است؛ قبل از شروع اتو کردن این آرم را به دقت مطالعه کنید. بسیاری از پیراهن  مردانه  از جنس پنبه یا ترکیبی از پنبه و نخ تولید می‌شوند. چرا که این جنس پیراهن‌ در برابر حرارت بالا مقاوم هستند. اما پارچه‌های پیراهن پلی‌استر در مقابله با حرارت اصلا مقاومت ندارند . اگر از جنس پارچه مطمئن نیستید ، با درجه حرارت پایین پیراهن را اتو کنید.

 • فراموش نکنید که برای اتو کردن، پیراهن باید مرطوب باشد نه خیس. مرطوب بودن پیراهن موجب می‌شودکه اتو را در حالت خشک استفاده کنید.
 • در بهترین حالت پیراهن هنوز رطوبت ناشی از شستشو را دارد اما اگر پیراهن خشک است، آن‌ها را با آب‌پاش کمی خیس کنید.
 • میز اتو را در نزدیکی یک پریز برق نزدیک به کمد لباس‌ها قرار دهید. چرا که باید همه لباس‌ها را بلافاصله بعد از اتو کردن آویزان کنید.
 • مطمئن شوید آب کافی در مخزن اتو وجود دارد و سپس آن را به پریز برق وصل کنید، اتو را روی کمترین درجه حرارت که نیاز دارید، تنظیم کنید.
 • پس از گذشت ۲ دقیقه اتو آماده است. اتو کردن را با سبک‌ترین لباس‌ها آغاز کنید و با اطمینان حاصل از رطوبت کافی لباس ها  اتو کشی را غاز کنید.


مجموعه پارس

 • در زیر مجموعه های مرکز خدماتی پارس قطعات یدکی لوازم خانگی را با همکاری بیش از ۱۱۰ شرکت ایرانی و خارجی در تیراژ بالای ۱۰۰۰۰ مدل ارائه می کند 
 • جمع آوری این مجموعه کامل که شامل تمامی قطعات لوازم خانگی و لوازم جانبی آنها می باشد ، نتیجه بیش از ۴۰ سال تجربه و تلاش در این رشته است 
 • انتخاب با کیفیت ترین قطعات از با سابقه ترین شرکت های تولید کننده و ارائه آن با کمترین قیمت به مشتریان گرامی و در نتیجه رضایت مندی خریداران سرمایه با ارزش ما است  .
 • دارای بزرگترین مجموعه تعمیرگاهی در استان خراسان به وسعت ۲۵۰ متر مربع
 • استفاده از بهترین نوع قطعات یدکی اصلی
 • زیر نظر مجربترین تکنسین های این رشته
 • کاملترین و جدیدترین مجموعه ابزار کارگاهی
 • گارانتی خدمات انجام شده به مدت ۳ تا ۶ ماه
  • پاسخگوی سئوالات شما هستیم : ۸ صبح الی ۱۳ و ۱۶ عصر الی ۲۰
  • درگفتگوی آنلاین و یا تماس با شماره : ۰۵۱۳۷۶۵۸۷۸۱ (واحد قطعات یدکی) و شماره : ۳۷۶۱۶۰۰۵-۰۵۱ (واحد خدمات)

قطعات یدکی اتوبخار و اتوپرس                   آموزش استفاده بهتر از اتوبخار                     صفحه اصلی

خرید عمده :                                    

ضمانت اصالت کالا ،خدمات پس از فروش ، پاسخگویی ۲۴ ساعته ارسال سریع کالا ، بهترین قیمت  ،  پایین ترین کرایه حمل کالا هفت روز ضمانت بازگشت کالا و همکاری مداوم در همه زمینه ها درکنار چهل سال تجربه فروش قطعات یدکی لوازم خانگی ، فرصت مناسبی است تا فروشندگان لوازم یدکی و تعمیرکاران لوازم خانگی از سراسرکشور به جمع گسترده هوم پارس پیوسته و کالای دست اول را با کمترین هزینه درب محل کار خود تحویل بگیرند . 

برای محاسبه قیمت کالا با نرخ همکار ، لازم است جمع اولین فاکتور پرداخت شده شما حداقل ۳۰۰۰۰۰ تومان باشد

logo-samandehiفروشگاه اینترنتی هوم پارس

بررسی،انتخاب،خرید آنلاین

قطعات یدکی لوازم خانگی

تاسیس ۱۳۵۸

 

 

 

 

 

 

Scroll to top